Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się korekcją szeroko pojętych wad zgryzu. W naszej placówce podchodzimy do tego zagadnienia równie profesjonalnie, jak do wszystkich innych: leczenie ortodontyczne prowadzone jest przez lekarza stomatologa specjalistę ortodontę Marię Matlok, nieustannie pomimo wieloletniego doświadczenia podnoszącą swoje kwalifikacje za pośrednictwem seminariów i szkoleń – świadomą, jak ważny dla zdrowego życia i codziennego komfortu jest prawidłowy zgryz.

 

Lekarz specjalista ortodonta dobierze dla Państwa odpowiednie metody korekcji, by mogli Państwo uśmiechać się bez przeszkód.

 

Alternatywne metody leczenia ortodontycznego

 

Jedną ze stosowanych metod jest leczenie za pomocą amerykańskiego systemu samoligaturującego. System ten zapewnia bezbolesne przesuwanie się zębów w krótszym czasie – nawet o 8 miesięcy – niż standardowe metody leczenia aparatami na zęby. Stosujemy tu bardzo małe siły ortodontyczne, dzięki czemu Pacjent może zgłaszać się na wizyty nawet co 10 tygodni (standardowe leczenie np. klasycznymi aparatami na zęby wymaga wizyt co 6-8 tygodni). Używając zamków samoligaturujących często nie musimy usuwać zębów i rezygnujemy z leczenia chirurgicznego.

 

Kolejną metodą, która jest stosowana w naszym gabinecie jest Coordinated Arch Development (CAD) – skoordynowana rozbudowa łuku zębowego opracowana przez dr Raphael L.Grennfield. Metoda ta w odróżnieniu od tradycyjnej terapii ortodontycznej chociażby przez kalsyczne aparaty na zęby, pozwala na osiągnięcie stabilnych efektów bez konieczności usuwania zębów u ponad 98 % pacjentów, z doskonałym efektem estetycznym.

 

Maria Matlok lekarz stomatolog, specjalista ortodonta